Bitcoin (BTC) Whale Puts Crypto Traders na zawiadomienie, Says Dumb Money Flocking to New Movement

Wybitny wieloryb Bitcoin znany z umieszczania prowokacyjnych tweetów i obstawiania dużych zakładów na Bitfinexie mówi, że inwestorzy detaliczni wkraczają w szum nowego ruchu w kryptońskiej przestrzeni.

Pseudonimowy inwestor o nazwisku Joe007 mówi, że jego zdaniem zdecentralizowane finanse (DeFi), powstający ekosystem, który oferuje różne produkty finansowe poprzez wykorzystanie technologii łańcucha blokowego, jest najnowszą wersją systemu Ponzi.

„Nie widziałem jeszcze DeFi, które nie jest w rzeczywistości systemem CePo – scentralizowanym systemem Ponzi/HYIP, który wykorzystuje losowe „kryptońskie“ pułapki, aby zwabić głupie pieniądze do tej samej starej muzycznej gry na krzesłach. To znaczy, „rolnictwo na rzecz płynności“ brzmi o wiele nowocześniej niż „zniżkowe kupony pocztowe“, prawda?“

Maksymalista Bitcoin Future mówi, że altcoiny rosną wyłącznie w oparciu o ich zdolność do generowania FOMO, co ostatecznie tworzy skoncentrowane bogactwa dla kilku „handlarzy“ i duże straty dla wszystkich innych. Mówi, że handlowcy powinni zdawać sobie sprawę, że wszystkie aktywa kryptograficzne to w zasadzie pieniądze i nie oferują inwestorom udziału w przyszłości nowej firmy.

Jeśli chodzi o projekty w przestrzeni DeFi, Joe uważa, że mogą one być w rzeczywistości bardziej niebezpieczne niż typowy program Ponzi.

„Projekty DeFi są bardziej ryzykowne niż programy Ponzi. Oprócz oczekiwanego przez założycieli projektu oszustwa przy wyjściu, mogą one zostać nieoczekiwanie zhakowane przez zewnętrzne podmioty“.

Joe mówi, że wszelkie przełomowe rozwiązania techniczne, które mogą zostać odkryte przez twórców altcoinów, w ostatecznym rozrachunku nadal będą korzystne dla BTC.

„Niektóre [altcoiny] mają nawet ciekawe innowacje. Te innowacje są opłacane przez posiadaczy worków na monety, ale ostatecznie przyniosą korzyści Bitcoinowi“.